18 лютага 2021
Вызначаны імёны лаўрэатаў абласной прэміі «Чалавек года Віцебшчыны-2020»
Віцебскі абласны выканаўчы камітэт рашэннем №52 ад 9 лютага 2021 г. прысвоiў ганаровае званне "Чалавек года Віцебшчыны" па намінацыях:
прамысловасць, гандаль і паслугі, фінансавая дзейнасць, малы і сярэдні бізнэс:
- Азараву Генадзю Пятровічу - генеральнаму дырэктару адкрытага акцыянернага таварыства "Віцязь"
- Бародзіч Майі Анатольеўне - начальніку інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах Рэспублікі Беларусь па Лепельскім раёне
- Васянкову Вадзіму Сяргеевічу - дырэктару таварыства з абмежаванай адказнасцю "КiмаБел", Полацкі раён
- Глушкову Ігару Аляксандравічу - дырэктару таварыства з абмежаванай адказнасцю "Гандлёва-будаўнічы сэрвіс", Аршанскі раён
- Іванову Юрыю Юр'евічу - дырэктару прыватнага вытворча-гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства "Віцебскае электратэхнічнае прадпрыемства "Святло"
- Каваленка Сяргею Міхайлавічу - намесніку начальніка цэха адкрытага акцыянернага таварыства "Нафтан"
- Марозавай Ірыне Міхайлаўне - намесніку начальніка вытворчасці дзіцячага харчавання грамадства з абмежаванай адказнасцю "Белфуд Прадакшн", Віцебскі раён
- Осіпаву Юрыю Васільевічу -галоўнаму канструктару адкрытага акцыянернага таварыства Аршанскі станкабудаўнічы завод "Чырвоны барацьбіт"
- Рундо Кіры Германаўне - намесніку начальніка фінансавага аддзела Мiёрскага раённага выканаўчага камітэта
- Свярдловай Ліяне Уладзіміраўне - начальніку цэха Расонскага хлебазавода Верхнядзвінскага філіяла Віцебскага абласнога спажывецкага таварыства
- Тамашэвіч Ірыне Анатольеўне - дырэктару Верхнядзвінскага філіяла Віцебскага абласнога спажывецкага таварыства;
аграпрамысловы комплекс, ахова навакольнага асяроддзя, лясная гаспадарка:
- Дзядзечкiну Віталю Іванавічу - трактарыста-машыністу адкрытага акцыянернага таварыства "Талачынскі райаграсэрвіс"
- Iзмайловiчу Аляксандру Віктаравічу - галоўнаму ляснічаму Віцебскага дзяржаўнага вытворчага лесагаспадарчага аб'яднання
- Мурашка Леаніду Аляксандравічу - галоўнаму ветэрынарнаму лекару адкрытага акцыянернага таварыства "Новыя Гараны", Полацкі раён
- Палячынскаму Уладзіміру Мікалаевічу - трактарысту-машыністу сельскагаспадарчай вытворчасці сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства "Барздоўка-АГРА", Аршанскі раён
- Пракошыну Андрэю Міхайлавічу - дырэктару дзяржаўнай прыродаахоўнай установы "Бярэзінскі біясферны запаведнік", Лепельскі раён
- Пшонка Таццяне Фёдараўне - жывёлаводу сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства "Пражэктар-агра", Лепельскі раён
- Судніку Віктару Аляксандравічу - трактарыста-машыністу падраздзялення па вырошчванні прадукцыі раслінаводства і жывёлагадоўлі адкрытага акцыянернага таварыства "Докшыцкі райаграсэрвіс"
- Шарлаю Алегу Міхайлавічу - трактарыста-машыністу сельскагаспадарчай вытворчасці адкрытага акцыянернага таварыства "Праземле-Агра", Чашніцкі раён
- Яначкіну Аляксандру Віктаравічу - трактарыста-машыністу сельскагаспадарчай вытворчасці адкрытага акцыянернага таварыства "Кураполле-агра", Пастаўскі раён;
жыллёва-камунальная і дарожная гаспадарка, будаўніцтва і архітэктура, паліўна-энергетычны комплекс, сувязь, транспарт і камунікацыі:
- Барысаўскаму Паўлу Пятровічу - трактарысту на падрыхтоўцы лесасек, тралёўцы і вывазцы лесу ўнітарнага прадпрыемства жыллёва-камунальнай гаспадаркі Шумілінскага раёна
- Вечарову Ігару Іванавічу - намесніку генеральнага дырэктара па будаўніцтве адкрытага акцыянернага таварыства "Віцебская бройлерная птушкафабрыка"
- Волкавай Галіне Дзмітрыеўне - кветкаводу ўчастка "Зелянгас" камунальнага ўнітарнага прадпрыемства "Жыллёва-камунальная гаспадарка г.Полацка"
- Гішкелюк Пятру Аляксандравічу - дырэктару даччынага камунальнага ўнітарнага прадпрыемства кацельных і цеплавых сетак "Оршацепласеці"
- Казаку Дзмітрыю Васільевічу - дырэктару Віцебскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі "Белтэлекам"
- Максіменка Уладзіміру Уладзіміравічу - старэйшаму майстру Мiёрскага раёна газазабеспячэння філіяла "Браслаўскае вытворчае ўпраўленне" вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства "Віцебскаблгаз"
- Медзюшка Анатолю Леанідавічу - начальніку цэха электрастанцыі (электрычнага) філіяла "Наваполацкая ЦЭЦ" віцебскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі "Віцебскэнерга"
- Мiтронаву Віктару Альбертавічу - дырэктару філіяла "Завод зборнага жалезабетону № 3 г.Віцебска" адкрытага акцыянернага таварыства "Крычаўцэментнашыфер"
- Сухаравай Галіне Аляксандраўне - маляру вытворчасці "Спецыялізаванае ўпраўленне № 124" адкрытага акцыянернага таварыства "Будаўніча-мантажны трэст № 16, г. Наваполацк"
- Халькову Васілю Фёдаравічу - машыністу аўтагрэйдара філіяла "Дарожна-будаўнічае ўпраўленне № 63" адкрытага акцыянернага таварыства "Будаўніча-мантажны трэст № 8", г.Талачын;
сацыяльная сфера (сацыяльная абарона насельніцтва, культура, адукацыя, навука, спорт, ахова здароўя, моладзь):
- Белапухаву Сяргею Віктаравічу - трэнеру-выкладчыку па біятлоне ўстановы адукацыі "Віцебскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву"
- Будрыцкай Іне Уладзіміраўне - лекару-анестэзіёлагу-рэаніматолагу (загадчыцы аддзялення анестэзіялогіі і рэанімацыі (неанатальнай інтэнсіўнай тэрапіі і рэанімацыі для нованароджаных дзяцей) установы аховы здароўя "Віцебскі абласны клінічны радзільны дом"
- Гарному Аляксандру Анатольевічу - настаўніку геаграфіі дзяржаўнай установы адукацыі "Варапаеўская сярэдняя школа Пастаўскага раёна"
- Ільюшчанка Іне Васільеўне - намесніку галоўнага ўрача па амбулаторна-паліклінічнай рабоце дзяржаўнай установы аховы здароўя "Віцебская гарадская цэнтральная паліклініка"
- Куляшовай Таццяне Вячаславаўна - загадчыку мастацка-пастановачнай часткай дзяржаўнай установы "Цэнтр культуры "Віцебск"
- Ламака Ангеліне Дзмітрыеўне - уладальніку Гран-пры Міжнароднага дзіцячага музычнага конкурсу "Віцебск - 2020" на Міжнародным фестывалі мастацтваў "Славянскі базар у Віцебску", вучанiцы дзяржаўнай установы адукацыі "Гімназія № 192 г.Мінска"
- Малашчанка Святлане Васільеўне - намесніку галоўнага ўрача (па паліклінічнаму падзелу працы) установы аховы здароўя "Аршанская цэнтральная паліклініка"
- Масляковай Ірыне Аляксандраўне - выхавальніку дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі "Яслі-сад № 2 г. Верхнядзвінск"
- Мароз Алене Іванаўне - дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі "Бешанковіцкі цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі"
- Пiлатаву Сяргею Уладзіміравічу - першаму намесніку дырэктара вытворчага ўнітарнага прадпрыемства "Элект" грамадскага аб'яднання "БелТІЗ"
- Раманенкавай Ірыне Аляксандраўне - намесніку галоўнага ўрача па медыцынскай частцы ўстановы аховы здароўя "Віцебская абласная клінічная інфекцыйная бальніца"
- Серадохаву Аляксандру Сяргеевічу - трэнеру-выкладчыку па спорце аддзялення грэка-рымскай барацьбы спецыялізаванай вучэбна-спартыўнай установы "Віцебскі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па адзінаборствах"
- Супранёнак Клеапатры Віктараўне - дырэктару дзяржаўнай установы сацыяльнага абслугоўвання "Глыбоцкі псіханеўралагічны дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў"
- Федарчук Аксане Мікалаеўне - лекару-пульманолагу (загадчыку пульманалагічныя аддзяленні) установы аховы здароўя "Віцебская абласная клінічная бальніца"
- Шчагловай Наталлі Уладзіміраўне - настаўніку матэматыкі дзяржаўнай установы адукацыі "Сярэдняя школа № 31 г. Віцебска імя В.З.Харужай";
забеспячэнне законнасці і правапарадку, папярэджанне і ліквідацыя надзвычайных сітуацый, дзейнасць органаў мясцовага кіравання і самакіравання, грамадскіх арганізацый:
- Грышчанка Вячаславу Віктаравічу - намесніку начальніка міліцыі грамадскай бяспекі ўпраўлення ўнутраных спраў Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта
- Дзям'янаву Андрэю Міхайлавічу - начальніку Наваполацкага гарадскога аддзела Следчага камітэта Рэспублікі Беларусь
- Мацкевічу Паўлу Вацлававічу - намесніку начальніка аддзела - начальніку аддзялення выхаваўчай работы аддзела ідэалагічнай работы Полацкага пагранічнага атрада
- Новікавай Ірыне Мікалаеўне - дэпутату Шумілінскага раённага Савета дэпутатаў
- Туманавай Таццяне Уладзіміраўне - старшыні праўлення Віцебскага абласнога аддзялення грамадскага аб'яднання "Беларускі фонд міру".